Denizcilik Şirketleri

Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik

3 Mart 1997 yılında Kaşif Kalkavan Grubu tarafından Türkiye limanları ile Amerika Doğu Sahili, Güney Avrupa ve Kuzey Avrupa limanları arasında düzenli deniz taşımacılığı yapmak amacıyla kuruldu.

 

Kuruluşundan kısa bir süre sonra Turkon Line'ın İzmir ve Mersin ofisleri acentelik hizmetleri vermek üzere yapılandırılarak ilk seferlerin başlaması ile birlikte faaliyete geçirildi. Takip eden dönem içerisinde Bursa ve Ankara ofisleri de kurularak Türkiye genelindeki servis ağı tamamlanmış oldu.

 
 
Arkas Denizcilik

 

30 yılı aşan geçmişe sahip Arkas Denizcilik, 1944 yılında uluslararası taşımacılık alanında faaliyete geçen Arkas' ın çekirdeğini oluşturuyor. Arkas, taşımacılığın deniz ve demiryolu ile yapıldığı yıllardan bu yana, yük sahiplerinin zaman, güvenlik ve maliyet açısından beklentilerini değerlendirerek, koşullara göre kendini yenileyerek ve deniz taşımacılığının Türkiye' de gelişmesine öncülük etti.


1978 yılında Türkiye' den Kuzey Avrupa' ya ilk konteyner yüklemesini gerçekleştirerek, bu taşımacılık biçimini ülkemize tanıtan Arkas, bugün başta Akdeniz olmak üzere hemen hemen tüm bölgelere konteyner taşımacılığı yapıyor. Arkas Denizcilik uluslararası 4 büyük hattın Türkiye temsilciliğini yürütüyor.

 
 
Deval Denizcilik

Deval ailesi denizcilik sektörüne 1881 yılında başlamıştır. Aile ilk olarak 'PLEVNE' isminde 250 DWT ağaç motor ile deniz taşımacılığına başlamıştır. Aradan geçen savaş yılları ile birlikte şirket 1973 yılına kadar genişleyerek deniz ticareti yapmaya devam etmiştir. Daha sonra, Sayın Ali Haydar Deval ve kardeşi şirketi ayırmışlardır. Bu nedenle, Sayın Ali Haydar Deval kendi şirketini çocuklarıyla birlikte yeni gemiler alarak genişletmiştir. Yeni inşa olarak M/V HIKMET DEVAL adlı gemi 1980 yılında suya indirildi ve uluslar arası da çalıştırıldı. Buna ek olarak, Kaptan Naci Deval gemisi hala çalışır vaziyette olmaktadır. Şu anda Sayın Ali Haydar Deval'ın çocukları ve torunları işi devir aldı ve şirket dört gemisiyle deniz taşımacılığı hizmeti vermektedir.

 
   
Sky Wolf Studios